NS-S6580-48CQ8QC Same Same Same Same
NS-S6580-24DC8QC Same Same Same Same
Ruijie RG-S6520-64CQ 64×100 GbE QSFP28 12.8 Tbps 4 482 Mpps 1+1 PSUs; 2+1 fans
NS-S6520-64CQ Same Same Same Same
NS-S6510-4C Same Same Same Same
Ruijie RG-S6510-48VS8CQ 48×25 GbE SFP28 + 8×100 GbE QSFP28 4.0 Tbps 2 000 Mpps 1+1 PSUs; 2+1 fans
NS-S6510-48VS8CQ Same Same Same Same
Ruijie RG-S6510-32CQ 32×100 GbE QSFP28 6.4 Tbps 2 030 Mpps 1+1 PSUs; 2+1 fans
NS-S6510-32CQ Same Same Same Same
Specification Summary
Parameter Specification Details
Model NS-S6580-48CQ8QC
Downlinks / Uplinks 48×100 GbE DSFP, 8×400 GbE QSFP-DD
Switching Capacity 16.0 Tbps
Forwarding Rate 5 350 Mpps
MAC Address Table 256 K entries
IPv4 Host Routes 740 K entries
Packet Buffer > 64 MB on-chip
Virtualization EVPN-VXLAN, M-LAG, VSU
Redundancy 1+1 PSUs; 5+1 fans
Dimensions (W×D×H) 442×387×44 mm; weight ~8.2 kg
Power Input AC 100–240 V & –48 V DC hybrid
Operating Temperature 0 °C – 50 °C
More Details
Quality Certifications
product_iso14001   product_iso9001   product_rohs   product_reach    product_ce      product_fcc
Do you have any question about the NSComm S6580-48CQ8QC Switch?
Please Chat with us now!
or leave us an message on [email protected]
Warranty
100% Low Price Guarantee
Network-switch.com provides high-quality products at low wholesale prices
100% Quality Assurance
All items are ORIGINAL and GENUINE only.
Item conditions are "New Sealed". They are fully tested by Certified Engineers.
Free Technical Support
Our FREE Expert Consultancy Support is over the phone, by chat, by email or by login remotely.
100% Money Back Guarantee